Proč si pořizujeme na podlahu koberce


Představte si, že dorazíte domů z práce, a těšíte se, až si konečně dopřejete alespoň dvacet minut klidu. Pokud je váš pracovní proces stresující a náročný, což v mnoha případech bývá, jistě uvítáte doma vhodný nápoj, něco k snědku, osvěžující sprchu a také příjemné posezení v měkké sedací soupravě. Anebo rovnou poležení v posteli. A pokud toto vše doplňuje na podlaze měkký koberec, nemá to chybu.

koberec na podlaze

Koberce na podlaze vytváří v domácnosti nejen útulné prostředí, ale zejména se věnují našim chodidlům. Chodidla jsou hmatový orgán, provádí se na nich reflexní masáže a právě reflexologie nám dává jasně najevo, jak velmi příjemné dovedou být doteky na chodidlech, a jak velký význam to má i pro naše vnitřní orgány. Ať si kdo chce co chce říká, chodit doma bosou nohou po koberci je něco zcela odlišného od chůze po laminátové plovoucí podlaze nebo dlažbě, a máme-li doma koberec, připadáme si díky tomu spokojenější. Někteří lidé dokonce na koberci cvičí, hrají si s dětmi a pracují, nabízí se tu dostatek pohodlí a hlavně velká hrací či pracovní plocha.

místnost s kobercem

Časté chození po koberci naboso nebo v ponožkách se však postará o jev, který možná dobře znáte i vy. Po určité době začne koberec ztrácet svou původní barvu a vůni, co si přinesl s sebou z obchodu, a pro změnu se může pochlubit šedavým povlakem a odérem, který nemá nic společného s kobercovou vůní polyesterových vláken, ale spíše s týden nošenými smradlavými ponožkami. Není divu, protože mastný pot na chodidlech smíchaný s prachem nedokáže stoprocentně odstranit žádný sáčkový vysavač, a jestliže je ponechán na koberci delší čas, bakterie se již o tento zápach spolehlivě postarají.

Nenechávejte zápach na koberci dojít tak daleko, aby se vám i vaší pozvané návštěvě neudělalo nevolno, a postarejte se o důkladné vyčištění koberce, například dobře recenzovaným systémem Rotovac. Dozvíte se o něm více v rubrice O nás a můžete se pak sami přesvědčit o tom, že tento čisticí stroj skutečně zbaví kobercová vlákna nečistot i zápachu velice důkladně.