Děti a zvířecí období.


Když jsou děti malé, stále vás prosí o nějaké zvíře, že ho chtějí mít doma a ne se jen na něj chodit dívat do obchodu se zvířaty. Když, jdete po venku, děti vidí, jak jiní lidé mají doma pejsky, kočičky a pak další zvířátka, někteří chodí na procházku s králíkem nebo venčí morčata a želvy na trávníku. Proč taky ne, i tyto zvířátka se mohou proběhnout v čerstvé trávě. Budou si připadat jako v džungli. Děti spousty požadavků, a když něco vidí, mají o to zájem. Každé dítě je ve věku, kdy se chce o něco starat a hra s panenky nebo plyšáky je už nebaví. Ovšem takové zvíře potřebuje i přísnost a péči není to jen zvíře na týden nebo na dva měsíce.

štěně akita inu

Musíte počítat s tím, že když něco dítěti pořídíte, ve finále se o to budete starat stejně vy jako rodič, protože je to bude bavit chvilku a pak o to ztratí zájem, ale nemusí to být u všech. Některý děti, jsou pečující typy a ke zvířeti si vytvoří jedinečné citové pouto, které ho bude nutit se zvířeti věnovat. Nejlepšími mazlíčky jsou psi, a kočky ovšem ne každý to tak vidí. Kočka má takové chování, že když jí nakrmíte a dáte jí záchod, bude jí to stačit. Někdy přijde se pohladit, kdy bude vyžadovat vaši pozornost, ale ve většině času se bude starat jen sama o sebe. Se psem, to budete mít již trochu složitější. Tyto tvorové jsou na vás úplně závislí, neudělají bez vás vůbec nic.

štěně akita inu

Když máte dům, je to velkou výhodou, kdy mají dostatečný prostor na zahradě a mohou se během dne potulovat venku a v zimním období jsou s vámi vevnitř. Musíte je pravidelně krmit, pečovat o ně a chodit je venčit. Hlavně když tedy bydlíte v panelových domech nebo bytových komplexech. V tom případě bude venčení třikrát i vícekrát denně, když vám to dovolí čas na místě a můžete si z nich udělat parťáky, kteří s vámi budou cestovat všude a budou právoplatnými členy rodiny. Například takové štěně akita inu vám udělá velkou radost a budete ho moci vzít všude, když ho budete mít řádně vycvičeného. Musí poslechnout na slovo a musí být pohodář, kterému nic nevadí.